„Nie zwlekaj-mózg nie poczeka!”

3 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy

Zapisz się na webinar:

Transmisja online https://www.facebook.com/UdarMozguCoDalej/

A oto tematyka spotkania i oraz kilka słów prywatnie o Prelegentach:

1. Udar mózgu -wyzwania na dziś.
Prof. dr hab. n. med. Sławomir Michalak – jest specjalistą w zakresie neurologii, neuropatologii i diagnostyki laboratoryjnej z 37 – letnim doświadczeniem w pracy klinicznej i naukowej. Obecnie kieruje Zakładem Neurochemii i Neuropatologii Uniwersytetu Medycznego im.K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz oddziałem udarowym, w którym prowadzi się leczenie reperfuzyjne, i który od lipca 2019 roku odbywa się w pilotażu trombektomii. Oddział udarowy prowadzi leczenie metodą trombektomii mechanicznej dla chorych ztwa wielkopolskiego i lubuskiego. Prof. Sławomir Michalak wprowadził do praktyki klinicznej badania laboratoryjne diagnostyce neurologiczne zespoły paranowotworowych oraz autoimmunologicznych chorób układu nerwowego. Jest publikacja publikacji (skumulowany IF = 169, 927, indeks cytowań, HI = 17).

2. Kompleksowe podejście do złożonych dysfunkcji poudarowych.
Lek. Dagna Dreczka – lekarz specjalista z zakresu rehabilitacji medycznej.
Lekarz w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W Klinice Rehabilitacji pracuje od 2014 roku. Od 2015 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Z zakresu rehabilitacji interesuje ją szczególnie neurorehabilitacja.
Pasje: bieganie długostansowe, podróże. Mistrzyni Polski Lekarzy w Półmaratonie i Wicemistrzyni Polski Lekarzy w Maratonie.

3. Ocena funkcjonalna chorego po udarze – wymiar praktyczny.
dr n. o zdr. Agnieszka Wareńczak – fizjoterapeuta
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2012 roku pracuje w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała na Oddziale Dziennego Pobytu, aktualnie pracuje w projekcie rehabilitacji pacjentów po udarach mózgu „Stroke”. Od 2014 roku zatrudniona jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prowadzi zajęcia dla studentów kierunku fizjoterapia oraz uczestniczy w badaniach naukowych. Jest współautorką kilku artykułów opublikowanych w recenzowanych czasopismach.
Prywatnie pasjonatka podróży i aktywnego spędzania czasu.

4. Komunikacja werbalna i niewerbalna – skuteczna forma wymiany informacji.
mgr Magdalena Lezczuk-Rugała – logopeda.
neurologopeda i terapeuta zaburzeń mowy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Absolwentka pedagogiki specjalnej na UKSW na Wydziale Nauk Humanistycznych, studiów z zakresu logopedii i glottodydaktyki na APS w Warszawie i studiów neurologopedycznych na SWPS w Warszawie.
Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Specjalizuje się w terapii i diagnozie osób z afazją, dyslalią, ORM, autyzmem oraz dysfunkcjami neurologicznymi i zespołami genetycznymi.
Uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych oraz specjalistycznych szkoleń, kursów i warsztatów, m. in.: – stosowanie Testu Rozwoju Językowego TRJ, – VB-MAPP: Ocena umiejętności i planowanie terapii, – metody programu ćwiczeń ruchowych wzmacniających bilateralną integrację metodą Sheila Dobie oraz Afazja – diagnoza i terapia.
W obrębie szczególnych zainteresowań znajdują się zaburzenia mowy po udarze, karmienie terapeutyczne, wspieranie mowy osób z autyzmem, z afazją oraz alternatywne metody komunikacji.

5. Emocje po udarze mózgu.
dr Marcin Cybulski – psycholog.
Wykładowca akademicki powiązany z Katedrą i Zakładem Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Współpracownik Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS – Wydziału Zamiejscowego w Poznaniu.
Jako praktyk związany z obszarem wsparcia osób z potrzebami szczególnymi, służb ratunkowych oraz psycholog transportu. Prywatnie pasjonat rugby i zabytkowej motoryzacji, a także myśli biofilnej Alberta Schweitzera i humanistyki w medycynie.

6. Chcę być przydatny i chcę być spełniony.
mgr Marta Kozłowska – – terapeuta zajęciowy.
Fizjterapeutka. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Uczestniczka projektu rehabilitacji pacjentów po przebytym udarze mózgu „Stroke” w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu. Specjalista w rehabilitacji sportowej, neurologicznej oraz uroginekologicznej. Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas pracy zawodowej w klinikach na terenie Polski, Włoch, Francji i Portugalii.
Prywatnie pasjonatka narciarstwa alpejskiego, kolarstwa i podróży.

Skorzystaj z wiedzy Ekspertów, nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.

Chcąc skorzystać z całkowicie bezpłatnej rehabilitacji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej szpitala w zakładce projekty unijne: http://www.orsk.ump.edu.pl/udar/